3 wskazówki dotyczące dopasowania okularów do stroju


Wiosna jest już w drodze, więc czas ocenić swoje okulary. Nudne, niedopasowane oprawki zrujnują Twój wygląd, więc poświęć trochę czasu, aby skoordynować swoje okulary z wiosenną garderobą. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc:

1. Skup się na akcesoriach

Dopasowanie okularów do ubrania jest w porządku, ale bardziej efektywne może okazać się skoordynowanie ich z wszelkimi akcesoriami, które nosisz, w tym biżuterią, akcesoriami do włosów i szalikami. Nie przejmuj się jednak zbytnio torebkami, ponieważ zazwyczaj nie będziesz nosić torebki przez cały dzień. Zamiast tego, wybierz oprawki, które odbierają kolory z Twoich akcesoriów. Może to być szczególnie efektywne, gdy dodatki są w kolorach, które kontrastują z kolorami Twoich ubrań.

Wiele osób uważa, że metaliczne oprawki są niezwykle uniwersalne: Po prostu upewnij się, że nosisz złote oprawki ze złotą biżuterią/akcesoriami i srebrne ze srebrnymi. Nie obawiaj się jednak rzucać w oczy: Jasne kolorowe oprawki, które współgrają na przykład z biżuterią z kamieni szlachetnych, naprawdę robią wrażenie.

2. Uważaj na ciemne odcienie neutralne

Brąz, czerń i marynarka to wspaniałe kolory neutralne, które często łatwo zestawić z każdym strojem. Ale "łatwe" nie jest wymówką dla "leniwy". Na przykład, noszenie ciemnej, neutralnej ramy z pięknymi wiosennymi pastelami jest rozpraszające. Rozjaśnienie rzeczy trochę z szarymi, beżowymi lub pudrowo niebieskimi ramkami podczas cieplejszych miesięcy robi ogromną różnicę w twoim wyglądzie.

3. W razie wątpliwości

Niektóre stroje mogą być wyzwaniem dla akcesoriów, ale istnieje kilka opcji, aby upewnić się, że okulary nie rozpraszają się od ubrania.

  • Pierwszą opcją jest para okularów z ramką w kolorze tortoiseshell, które nie mają żadnych widocznych metalowych części. Połączenie kolorów w tortoiseshell idzie dobrze z większością kolorów, a podczas gdy twoje ramki tortoiseshell mogą nie być najbardziej ekscytującą parą okularów, które posiadasz, powinny trzymać cię w dobrym stanie przez sezony i zmieniające się mody.W rzeczywistości, kupując dwie pary to świetny pomysł: Lekki tortoiseshell na wiosnę / lato i bogatszy, głębszy wzór na jesień i zimę.
  • Okulary Rimless zawierają minimum sprzętu, więc jeśli wybierzesz parę z neutralnymi świątyniami, prawdopodobnie będziesz w stanie uciec od noszenia ich z większością strojów.
  • Wybierz oprawkę, która dobrze komponuje się z odcieniem Twojej skóry. Spróbuj różowego złota dla jasnej karnacji, a odcieni brązu, miedzi lub brązu dla ciemniejszych odcieni skóry.

Czy masz jakieś specjalne sztuczki na dopasowanie okularów do swoich ubrań? Daj nam o tym znać w komentarzach!

23 marca 2023

Dr Piotr Pietrucha

Lekarz okulista