Podsumowanie "ramkowego piątku": Okulary z klasą

Ci z nas, którzy potrzebują okularów korekcyjnych, mają do wyboru co najmniej dwie opcje: okulary i soczewki kontaktowe. Wygoda odgrywa dużą rolę w tym, jak wielu z nas dokonuje wyboru, czasami wraz z praktycznymi obawami, takimi jak zdolność twardych kontaktów do spowolnienia postępu niektórych rodzajów problemów ze wzrokiem. Jest jednak jeszcze jeden prosty sposób na podjęcie decyzji - chęć zachowania klasy. Musisz więc zadać sobie jedno pytanie. "Plastik czy metal?"

Ramki powyżej i poniżej reprezentują niektóre z głównych produktów z tworzywa sztucznego. Są tutaj, aby przekonać o zaletach modnego, modnego stylu. Plastikowe i octanowe oprawki są zwykle grubsze i mają bardziej znaczącą estetykę. Są również częściej dostępne w szerszej gamie kolorów i dobrze wpisują się w popularny styl retro. Wybierz oprawki tego typu, jeśli chcesz zachować klasę, demonstrując swoje współczesne wyczucie mody.

Z drugiej strony, stal nierdzewna i tytan oferują zupełnie inne zalety, w tym trwałość, wyrafinowane linie i bardziej powściągliwą estetykę, czego przykładem są dwie poniższe oprawki. Mogą być cięższe i mają tendencję do występowania w bardziej stonowanych kolorach z prostszymi paletami i mniejszą liczbą wzorów. Są to okulary silnych profesjonalistów i osób pewnych siebie. Są idealne dla tych, którzy chcą, aby ich okulary korygujące wzrok wyglądały elegancko i spokojnie.

Nie zrozum mnie źle. Kontakty mają swoje miejsce. Ale zrezygnowaliśmy ze zbyt dużej klasy w sposobie, w jaki się ubieramy i prezentujemy. Jeśli zdecydujesz się pokazać światu, jak łatwo jest uczynić polot codziennym nawykiem, poważnie rozważ te okulary.

11 września 2023

Dr Barbara Raczek

Dyrektor Instytutu