Zabawa w słońcu; Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne to coś więcej niż tylko moda dla słodkich i modnych dzieci z Instagrama. Są one również niezbędne dla maluchów ze względu na wrażliwość ich rozwijających się oczu. Choć okulary przeciwsłoneczne dla dzieci nie muszą być drogie, muszą spełniać pewne kryteria, aby mieć pewność, że ich oczy są najlepiej chronione. Poniżej przedstawiamy nasze zalecenia dotyczące tego, na co powinieneś zwrócić uwagę, kupując kolejną parę okularów przeciwsłonecznych dla swojego dziecka.

100% ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB

Badania wykazują, że nadmierna ekspozycja na światło słoneczne w młodym wieku może zwiększyć prawdopodobieństwo rozwoju zaćmy w późniejszym okresie życia. Nic więc dziwnego, że jedną z najważniejszych rzeczy, jakich należy szukać w okularach przeciwsłonecznych dla dzieci, jest 100% ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB, czyli UV 400. Jest to szczególnie ważne dla dzieci o jasnym kolorze oczu, które mogą być jeszcze bardziej wrażliwe na promienie UV.

Nie wszystkie okulary przeciwsłoneczne są sobie równe, dlatego ważne jest, aby zawsze czytać metki przed zakupem, aby upewnić się, że mają one odpowiednią ochronę. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne Zenni dla dzieci i dorosłych mają wbudowaną ochronę UV. Aby uzyskać 100% ochronę przed promieniowaniem UV, należy wybrać soczewki z materiałów 1.57, Poliwęglanu, Trivex®, 1.67 lub 1.74.

Przewodnik po kolorach i zabarwieniu soczewek

Dodanie zabarwienia do każdej pary okularów może być świetną zabawą, zwłaszcza dla dzieci. Kolory zabarwienia, takie jak bursztynowy, brązowy, zielony i szary, nie tylko dodają dodatkową warstwę "chłodu", ale także wyostrzają widzenie w jasnych lub pochmurnych warunkach. Barwniki znacznie ograniczają również odblaski i są idealne do uprawiania sportów na świeżym powietrzu, takich jak jazda na rowerze, baseball czy jazda na nartach zimą.

Barwa bursztynowa jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które biegają i bawią się na trawnikach, ponieważ barwy brązowe lub bursztynowe zapewniają wysoki kontrast na trawie. Zielone zabarwienie jest dobre do wędkowania, a szare to dobra opcja do sportów wodnych.

Wybór właściwych soczewek

Wybierając soczewki okularów przeciwsłonecznych dla dzieci należy pamiętać, że powinny być one mocne i wytrzymałe, aby sprostać wysokim poziomom aktywności dzieci. Zdecydowanie polecamy soczewki odporne na uderzenia, takie jak Trivex®. Jako materiał najwyższej jakości, Trivex® jest o 10% lżejszy od poliwęglanu. Zenni oferuje Tinted Trivex®która jest najwyższej jakości soczewką odporną na uderzenia, zaprojektowaną do całodziennego noszenia na słońcu.

Dla ułatwienia i funkcjonalności, popularną opcją soczewek dla dzieci są soczewki fotochromowe. Soczewki te automatycznie zmieniają się z bezbarwnych w pomieszczeniach na przyciemnione okulary przeciwsłoneczne na zewnątrz, więc nie musisz się martwić, że Twoje dziecko będzie musiało zmieniać dwie pary okularów. Zenni oferuje fotochromowe soczewki poliwęglanowe 1.59, które są odporne na uderzenia, a jednocześnie zmieniają barwę z przejrzystej na ciemną.

Wybieranie odpowiedniego dopasowania

Wybierając parę okularów przeciwsłonecznych dla swojego dziecka (dzieci), chcesz mieć pewność, że kupujesz okulary we właściwym rozmiarze. Jeśli jest to ich pierwsza para, możesz dobrze oszacować rozmiar, wybierając go na podstawie wieku (sprawdź naszą tabelę tutaj). Jeśli chcesz uzyskać większą dokładność, zmierz szerokość pary okularów przeciwsłonecznych, które już dobrze na nie pasują, lub wypróbuj nasze wycięcia na oprawki tutaj.

W Zenni, szczególnie lubimy nasze trwałe elastyczne oprawki dla dzieci które są wykonane z jednego kawałka plastiku i wyposażone w pasek dla lepszego dopasowania. Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwą skórę na niektóre materiały (co może być częste), wybierz oprawki wykonane z hipoalergicznego materiału, takiego jak octan lub stal nierdzewna.

Teraz, kiedy masz już wszystkie informacje na temat wyboru najlepszych okularów, udaj się do Zenni i zamień dowolną parę naszych okulary dla dzieci w okulary przeciwsłoneczne, abyś mógł chronić oczy swoich pociech podczas zabawy na słońcu!

9 maja 2022

Dr Barbara Raczek

Dyrektor Instytutu