Oko na Wellness: Optymalizacja miejsca pracy

Aby uczcić Międzynarodowy Tydzień Dobrego samopoczucia (14-18 marca), Zenni współpracuje z Logitechliderem w dziedzinie ergonomicznych rozwiązań biurowych, w celu zwiększenia świadomości na temat tego, w jaki sposób odpowiednia organizacja miejsca pracy może przyczynić się do poprawy zdrowia oczu.

Wszyscy wiemy, że posiadanie odpowiedniego sprzętu i ergonomicznej konfiguracji jest kluczowe dla naszego komfortu i dobrego samopoczucia fizycznego, ale zapewnienie właściwej konfiguracji wzroku jest równie ważne.

5 wskazówek, jak zoptymalizować miejsce pracy pod kątem zdrowia oczu

1. Odpowiednio oświetl swoje miejsce pracy.

Odpowiednie oświetlenie pomoże zapobiec potencjalnemu zmęczeniu oczu spowodowanemu przez ekran laptopa lub monitora.

2. Sprawdź odległość i wysokość ekranów.

Umieszczenie monitora lub laptopa na wysokości ramion i ustawienie ekranu 15 stopni poniżej oczu pozwala na łatwiejszy odpoczynek wzroku.

3. Zrób sobie przerwę.

Aby zapobiec zmęczeniu i suchości oczu, stosuj zasadę 20-20-20: co 20 minut poświęć 20 sekund na skupienie wzroku na obiekcie oddalonym o 20 stóp. Proste!

4. Sprawdź ustawienia.

Aby zmniejszyć zmęczenie oczu, zwiększ ustawienia powiększenia w przeglądarce, aby ułatwić czytanie.

5. Blokuj niebieskie światło.

Długotrwała ekspozycja na wysokoenergetyczne widzialne (HEV) niebieskie światło z ekranów cyfrowych jest związana z przemęczeniem oczu i zaburzeniami snu. Chroń swoje oczy i swój sen, ograniczając do minimum czas korzystania z ekranu przed snem i nosząc okulary chroniące przed niebieskim światłem, kiedy patrzysz na ekrany. Praktycznie przezroczyste soczewki blokujące niebieskie światło Blokz® firmy Zenni mogą być dodawane do każdej oprawy, aby uzyskać stylowe okulary na receptę lub bez recepty już od 24 dolarów.

Nagroda z okazji Międzynarodowego Tygodnia Dobrego samopoczucia

Sprawdź @ZenniOptical i @Logitech aby śledzić #InternationalWellbeingWeek i weź udział w naszej zabawie od 16 marcath aby wygrać wszystkie niezbędne rzeczy, których potrzebujesz, aby stworzyć zdrowe miejsce pracy!

Więcej wskazówek dotyczących ergonomicznego miejsca pracy można znaleźć na stronie Logitech.

7 kwietnia 2022

Dr Piotr Pietrucha

Lekarz okulista