Totalnie przezroczyste: Dlaczego przezroczyste okulary są nową "modną" oprawą

Kiedy ludzie chcą odważniejszych okularów, zazwyczaj wybierają ramki w kolorze czarnym, brązowym lub żółwim. Przezroczyste oprawki są kolejną opcją, która pozwala nadać wyraz swoim okularom. O ile przezroczyste oprawki istnieją już od jakiegoś czasu, to dopiero niedawno zaczęły zyskiwać na popularności. Obecnie Zenni oferuje szeroką gamę oprawek przezroczystych w różnych kształtach i rozmiarach.

Znane również jako półprzezroczyste lub bezbarwne, przezroczyste okulary są świetne zarówno dla mężczyzn jak i kobiet i dodają zabawnego stylu do ogólnego wyglądu. Jednym z powodów ich popularności jest to, że są bardzo łatwe do noszenia. Pasują do prawie każdej karnacji i wyglądają świetnie na wszystkich kształtach twarzy. Kolejną zaletą noszenia przezroczystych okularów jest to, że możesz eksperymentować z większymi oprawkami, ponieważ nie przytłaczają one Twojej twarzy w taki sam sposób, jak ciemniejsze oprawki.

Gorąco, aby wybrać przezroczyste oprawki

Wybór odpowiedniego kształtu okularów jest ważny, gdy decydujemy się na jakiekolwiek nowe okulary. Chcesz znaleźć parę, która uzupełnia twój kształt twarzy i pasuje do twojej osobowości. Jako zasada kciuka, okrągłe i owalne oprawki działają dobrze na kwadratowe twarze; browline, cat-eye i owalne okulary działają dobrze na twarze diamentowe; kwadratowe oprawki dobrze sprawdzają się na owalne twarze; okrągłe i kwadratowe oprawki dobrze sprawdzają się na twarzach w kształcie serca; oprawki prostokątne i kwadratowe dobrze sprawdzają się na okrągłe twarze. Nie jesteś pewien jaki masz kształt twarzy? Weź nasz quiz!

Sekretem, który sprawi, że Twoje okulary będą się wyróżniać jest wybranie zbyt dużych oprawek. Zawsze modne i łatwe do noszenia na każdym kształcie twarzy, duże oprawki sprawią, że Twoje okulary przezroczyste będą łatwiejsze do zauważenia z daleka i sprawią, że styl będzie bardziej dramatyczny. Jeśli nie jesteś gotowy, aby zdecydować się na parę całkowicie przezroczystych oprawek, poszukaj pary z lekkim odcieniem. Mamy przezroczyste oprawki dostępne w wielu kolorach. Niektóre z naszych ulubionych to oprawki z delikatnym różowym odcieniu lub zabawnym akcentem w kształcie skorupy żółwia.

Kup tę oprawkę

Porady dotyczące stylizacji przezroczystych okularów

1. Wybierz lżejszy strój. Każdy kolor ubrania będzie pasował do Twoich przezroczystych oprawek. Ciemniejsze kolory mają tendencję do przytłaczania i odciągania uwagi od oprawek, podczas gdy jaśniejsze kolory pomogą je wyróżnić.

2. Spróbuj jako czytelnicy. Czytniki są zawsze świetnym sposobem na eksperymentowanie z zabawnymi kształtami i kolorami. Para półprzezroczystych czytelników to łatwy sposób na zabawę z trendem przezroczystych ramek.

3. Noś neutralny makijaż. Cięższy makijaż nie równoważy się dobrze z przezroczystymi okularami. Zastosuj lekki makijaż i wybierz delikatniejsze, bardziej neutralne kolory dla ust i oczu.

Sprawdź Zennistas noszących swoje ulubione przezroczyste okulary!

4 grudnia 2022

Jakub Krauz

Optyk