Znajdź odpowiednie okulary dla swojej okrągłej twarzy

Znalezienie stylowych okularów, które zarówno wyglądają świetnie, jak i pasują do Twojej okrągłej twarzy może czuć się wyzwaniem, ale nie musi. Chociaż istnieje wiele kształtów, które pasują do okrągłych twarzy, square i prostokątne okulary zazwyczaj sprawdzają się najlepiej, ponieważ dodają pochlebnego kontrastu. A kiedy już znajdziesz odpowiednią parę, możesz wykorzystać je jako centralny punkt nowego stroju lub nosić je na co dzień jako element garderoby.

Jak rozpoznać okrągłą twarz

Okrągła twarz jest podobna do kwadratowej, ale ma łagodniejsze kąty. Zazwyczaj ma okrągły kształt, który jest tej samej wysokości i szerokości, wraz z zakrzywioną szczęką i zaokrąglonymi policzkami.

Niektóre gwiazdy o okrągłych twarzach to Chrissy Teigen, Isla Fisher, Jennifer Lawrence, Ginnifer Goodwin, Michelle Williams.

Ludzie często myślą, że mają okrągłą twarz, kiedy w rzeczywistości mają inny kształt twarzy. Weź pod uwagę nasz Quiz Zenni dotyczący kształtu twarzy aby określić swój kształt twarzy i znaleźć najbardziej pochlebne okulary.

Oprawki, których należy unikać przy okrągłej twarzy

Jako dobrą zasadę należy przyjąć, że należy unikać okrągłych, geometrycznych, małych, owalnych i wąskich oprawek. Te style mogą podkreślać krzywizny Twojej okrągłej twarzy.

Pamiętaj, że są to ogólne zalecenia, a nie twarde i szybkie zasady. Najważniejsze jest, aby nosić to, co sprawia, że czujesz się dobrze.

Najlepsze kształty oprawek dla okrągłej twarzy

Istnieje wiele kształtów i stylów okularów unisex, które są uniwersalnie pochlebne dla okrągłych twarzy. Poniżej przedstawiamy kilka z naszych ulubionych propozycji.

Kwadratowe oprawki

Kwadratowe oprawki są znane jako jedna z najlepszych opcji dla okrągłych twarzy, w tym całkowicie okrągłych. Są one pomagają dodać równowagi Twoim miękkim rysom, dając jednocześnie złudzenie, że Twoja twarz jest dłuższa i smuklejsza.

CTA: Sklep Ramki kwadratowe

Ramki prostokątne

Podobnie jak w przypadku oprawek kwadratowych, oprawki prostokątne również pomagają wydłużyć i wyszczuplić twarz. Ponieważ szerszy styl pomaga wydzielić część twarzy, są one doskonałym stylem dla każdego, kto czuje, że jego okrągła twarz potrzebuje dodatkowego konturu.

CTA: Sklep Ramki prostokątne

Ramki geometryczne

Oprawki geometryczne, podobnie jak kwadratowe i prostokątne, bawią się w dodawanie bardziej wyrazistych linii i kątów do skądinąd okrągłej twarzy, tworząc równowagę.

CTA: Shop Geometric Frames

Ramki przezroczyste

Przezroczyste oprawki lub oprawki o półprzezroczystym odcieniu są niemal niewidoczne z daleka i ułatwiają dostrzeżenie delikatnych rysów okrągłej twarzy.

CTA: Shop Translucent Frames

Oprawki w kształcie kocich oczu

Kocie oczy to jedne z najlepszych okularów dla okrągłych kobiecych twarzy, zwłaszcza jeśli masz zaokrąglone policzki. Uniesiona do góry sylwetka podnosi twarz i zapewnia efekt wyszczuplenia. Pamiętaj jednak, aby trzymać się z dala od oprawek o bardziej okrągłym kształcie.

CTA: Sklep z oprawkami typu "kocie oczy

Okulary przeciwsłoneczne dla okrągłej twarzy

Okulary przeciwsłoneczne podlegają tym samym zasadom co zwykłe okulary, jeśli chodzi o wybór najlepszego kształtu oprawek dla okrągłych twarzy. Czy wiesz, że możesz przekształcić każdą parę okularów Zenni w okulary przeciwsłoneczne, dodając do nich barwę i/lub lustro?

Chcemy, abyś miał idealną parę oprawek niezależnie od rozmiaru Twojej twarzy! Sprawdź również inne nasze poradniki dotyczące oprawek dla diamentowe twarze, twarzy owalnych, twarzy w kształcie sercaoraz twarze kwadratowe.

1 grudnia 2022

Jakub Krauz

Optyk