Zwiększ swoje wrażenia z gier wideo dzięki okularom do gier

Istnieją wszelkiego rodzaju gry wideo tam. Czy jesteś graczem konsoli lub część pc master raceto prawdopodobnie jesteś zaparkowany przed ekranem, oczy przyklejone do gry na wiele godzin. Niestety, może to prowadzić do pewnych niekorzystnych skutków dla zdrowia oczu i rozgrywki.

Dobra wiadomość jest taka, że okulary do gier z Zenni Blokz mogą pomóc w obu tych kwestiach, sprawiając, że będziesz mniej skoncentrowany na swoich oczach, a bardziej na swojej grze.

Co robią okulary do gier?

Wszystkie ekrany urządzeń cyfrowych emitują wysokoenergetyczne, widzialne (HEV) niebieskie światło. (Aby dowiedzieć się więcej o niebieskim świetle HEV i jego wpływie na oczy, odwiedź nasz ostatni wpis o blokery niebieskiego światła.) Zbyt duża ilość tego sztucznego światła może zakłócać sen, powodować zmęczenie oczu, a z czasem uszkodzić oczy. Mimo to, używamy ekranów bardziej niż kiedykolwiek. Nastolatki spędzają średnio 6,5 godziny dziennie na ekranach, a osoby pracujące często spędzają ponad osiem godzin przed komputerem - co nie obejmuje ilości czasu spędzanego na smartfonach, tabletach i w telewizji poza pracą.

Podobnie jak w przypadku noszenia okularów przeciwsłonecznych w celu ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV pochodzącym ze słońca, soczewki stosowane w okularach do gier mogą pomóc w zmniejszeniu odblasków spowodowanych światłem niebieskim pochodzącym od urządzeń - jednocześnie zapewniając ochronę przed innymi promieniami UV!

Oznacza to, że okulary do gier wideo mogą zachować gra dłużej, podczas gdy zmniejszenie negatywnych skutków niebieskiego światła, również zmniejszenie prawdopodobieństwa bólów głowy, zmęczenie oczu i suchego oka, że pochodzi z wpatrując się w obiekty na ekranie zbyt długo.

Więc ... Czy okulary do gier wideo naprawdę działają?

Tak, rzeczywiście działają całkiem dobrze. Badania wykazały, że filtrowanie lub rozpraszanie niebieskiego światła może zapobiec uszkodzeniu dla oczu.

Oprócz zmęczenia oczu, ostatnie badania wykazały, że niebieskie światło może mieć negatywny negatywny wpływ na jakość snu.i zalecają noszenie soczewek blokujących światło niebieskie, aby temu zapobiec - szczególnie w nocy. A podobne badanie przetestował okulary do gier na nastolatkach i stwierdził, że faktycznie "utrudniają negatywne skutki nowoczesnego oświetlenia" miał na cykle snu przedmiotu.

Faktem jest, że okulary do gier są łatwym rozwiązaniem dla negatywnych skutków niebieskiego światła, niezależnie od tego, czy grasz w sesję Fortnite dla wielu graczy, czy spędzasz swój dzień ścigając się z czasem w "Mario Kart".

Jak wizualnie podnieść swoje doświadczenie w grach komputerowych

Wraz z szybko zbliżającym się pierwszym meczem serii League of Championship e-gaming 2020, chcemy podzielić się pewną wiedzą na temat tego, jak wizualnie podnieść swoje doświadczenie w grze. Poprosiliśmy członków zespołu Golden Guardians esport o wskazówki, jak utrzymują swój wzrok w doskonałej formie podczas sesji gier, oprócz korzystania z Zenni Blokz:

1) Zdrowy harmonogram snu - stwierdziliśmy, że jest to naprawdę ważne, jeśli chodzi o zmęczenie oczu (które od czasu do czasu mierzymy za pomocą pewnej nowej technologii medycznej)

2) Wyłączanie niebieskiego światła w telefonach komórkowych - wiele nowych telefonów ma taką możliwość i zachęcamy naszych graczy do korzystania z tej funkcji.

3) Używanie aplikacji "f.lux", która dostosowuje temperaturę barwową komputera do rytmu słońca, co pomaga zapobiegać zmęczeniu oczu w późnych godzinach nocnych.

W Zenni, posiadamy najbardziej przejrzyste niebieskie okulary na rynku. Aby dowiedzieć się jak kupić parę, odwiedź stronę stronę Zenni Blokz.

Czy kiedykolwiek próbowałeś okularów do gier? Daj nam znać w komentarzach!

20 lipca 2022

Dr Piotr Pietrucha

Lekarz okulista