Jakie okulary dla pracowników biurowych?

okulary do pracy w biurzePracownicy biurowi muszą nie tylko wybrać okulary, które będą odpowiadały ich miejscu pracy, ale które również będą im zapewniały maksymalną ochronę. Wielogodzinna praca przed ekranem komputera jest bowiem przyczyną późniejszego bólu i pieczenia oczu, uczucia suchości lub piasku pod powiekami, a nawet bólu głowy. Jak się przed tym uchronić? Wybór okularów idealnych dla pracowników biurowych jest raczej prosty. Niestety, muszą one posiadać bardzo wiele dodatków, aby dobrze spełniały swoją rolę i chroniły oczy pracowników przed szkodliwym światłem emitowanym przez ekran komputera. Powinny również chronić oczy przed kurzem, którego w biurze jest mnóstwo, a który powoduje suchość oczu.

Prócz odpowiednich okularów - które za chwilę zostaną opisane - każdy pracownik powinien pamiętać o robieniu sobie przerw oraz intensywnym mruganiu. Warto spojrzeć w dal, albo na coś zielonego - to odpręża i relaksuje oczy. Dzięki temu zminimalizuje się ryzyko wystąpienia Zespołu Suchego Oka, który dotyka wielu ludzi. Jeśli chodzi o okulary, ich oprawki muszą być stylowe i eleganckie - dopasowane do swoistego dress-code panującego w biurze. Najczęściej ubiera się tam garsonki, eleganckie koszule, czy świetnie skrojone marynarki. Okulary są niezwykle ważnym dodatkiem - tak jak fryzura i biżuteria. Dlatego też warto zadbać, by ich oprawki były modne i pasowały do kształtu naszej twarzy. Specjalista nie będzie miał z tym kłopotu. Ponadto, szkła w takich okularach powinny być wyposażone w następujące powłoki:

- antyrefleksyjną

- antystatyczną

- antyelektromagnetyczną

-hydrofobową

Dzięki nim, okulary będą dobrze chronić oczy pracowników i zapobiegać ich nadmiernemu wysuszeniu. Oprócz okularów, istotne jest jednak również picie dużej ilości wody i stosowanie diety bogatej w beta karoten, a także witaminę A, C oraz E.

25 czerwca 2015

Dr Piotr Pietrucha

Lekarz okulista