Top 4 Porady dotyczące pielęgnacji oczu podczas letnich wakacji

Tego lata, niezależnie od tego, czy wybierasz się w rodzinną podróż przez granice stanów, lecisz do Europy, wybierasz się na szybki weekendowy wypad, czy też spędzasz wakacje na własnym podwórku, nie zapomnij chronić swoich oczu!

Letnia opieka okulistyczna blisko Ciebie

Sprawdź nasze 4 najlepsze wskazówki dla zapewnienia zdrowych oczu tego lata i pamiętaj, że Twój okulista jest tutaj, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać Twój wzrok. Dr Lim przyjmuje pacjentów z całego obszaru Berryessa, California. Pozwól nam zapewnić Ci najwyższej jakości opiekę okulistyczną, na którą Ty i Twoja rodzina zasługujecie, nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok.

  1. Nie wychodź z domu bez tego

Jeśli masz przewlekłą chorobę i trzeba udać się z miasta na kilka dni, nigdy nie opuściłbyś domu bez swoich leków, prawda? To dlatego, że wiesz, że jeśli coś się stanie, a leków nie będzie przy tobie, możesz odczuwać dyskomfort lub mieć komplikacje zdrowotne.

To samo dotyczy Twojego wzroku. Jeśli cierpisz na suchość oczu, upewnij się, że zabierasz ze sobą w podróż sztuczne łzy lub lecznicze krople do oczu. Krople do oczu bez konserwantów są przyjacielem podróżnika. Są one również dostępne w postaci pojedynczych pasków, które są zalecane, ponieważ istnieje mniejsze ryzyko zanieczyszczenia.

Kończą Ci się jednorazowe soczewki kontaktowe? Włóż dodatkową parę do walizki podręcznej i zaopatrz się w nowe soczewki z wyprzedzeniem. Jeśli nosisz okulary, zabierz ze sobą zapasowy zestaw i kopię recepty, na wszelki wypadek, gdyby się zgubiły lub zepsuły.

Zalecamy, aby przed wyjazdem na wakacje porozmawiać z okulistą, aby upewnić się, że Twoje potrzeby wzrokowe są w pełni zaspokojone.

przeciwsłoneczne

  1. Na dworze robi się gorąco

Zazwyczaj większość ludzi myśli o ochronie skóry przed oparzeniami słonecznymi, gdy są na plaży, przy basenie lub po prostu spędzają czas na świeżym powietrzu.

Czy wiesz, że Twoje oczy również mogą ulec poparzeniu słonecznemu?

Dzieje się tak, gdy rogówka jest narażona na nadmierne działanie promieni UV. Jeśli twardówka (biała część oka) wygląda na czerwoną, to znak, że masz poparzone oczy. Możesz również zaobserwować takie objawy jak nagła wrażliwość na światło, możesz mieć wrażenie, że coś utkwiło w Twoich oczach lub że są one obolałe.

Najlepszy sposób na zapobieganie poparzeniom słonecznym oczu? Zawsze noś okulary przeciwsłoneczne ze 100% ochroną przed promieniowaniem UVA i UVB.

  1. Uważaj na basen

Pływanie to jedna z najwspanialszych letnich rozrywek. Nie ma nic lepszego niż kąpiel w basenie lub oceanie, aby ochłodzić się przed upalnym latem. Podczas gdy Ty będziesz prześlizgiwać się przez wodę, pamiętaj o ochronie oczu.

Wyjmij kontakty przed pływaniem, noś okulary, gdy jesteś pod wodą, a po wyjściu z basenu przepłucz oczy zimną wodą (pomoże to pozbyć się chloru i soli). Jeśli po pływaniu czujesz suchość lub drapanie w oczach, użyj nawilżających kropli do oczu, aby je nasmarować.

  1. Powrót do szkoły jest szybszy niż myślisz

Zanim się obejrzysz, Twoje dzieci wrócą do szkoły. Pomóż im przygotować się na nadchodzący rok szkolny, umawiając się na badanie wzroku już teraz. Jeśli potrzebują nowych okularów, ponieważ ich recepta się zmieniła lub Twój nastolatek po prostu chce mieć nowy wygląd na nowy rok szkolny, przyjdź do Berryessa Optometry na konsultację i spójrz na najnowszy wybór oprawek i soczewek kontaktowych.

Czy miałeś nagłe uszkodzenie oka lub nagłe wypadki podczas wakacji? Nie czekaj, aż wrócisz do domu, aby sobie z tym poradzić -- poszukaj natychmiastowej opieki dzisiaj. Niektóre urazy oczu mogą uszkodzić wzrok lub doprowadzić do powstania wrzodów, więc jeśli zauważysz objawy takie jak zaczerwienienie, ból oczu, zmiany w widzeniu lub migające światło, natychmiast skontaktuj się z okulistą.

15 lipca 2021

Dr Piotr Pietrucha

Lekarz okulista